BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Przejazd rowerami przez miasto

Europejski Tydzień Mobilności w Starachowicach

19 września w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności Prezydent Starachowic Marek Materek wraz z grupą mieszkańców przejechali przez miasto rowerami promując akcję „Zrób jazdę w mieście – wsiadaj na rower”.
We wspólnej wycieczce uczestniczyło kilkadziesiąt osób, wszyscy o godz. 17.00 wyjechali spod Galerii Handlowej „Skałka” i na rowerach przejechali do Centrum Handlowego „Galardia”, tam na uczestników wycieczki czekali policja i straż miejska. Funkcjonariusze w ramach akcji omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące rowerzystów.


Po raz pierwszy w Polsce grupa miast wspólnie organizuje wydarzenia w Europejskim Tygodniu Mobilności. W tym roku odbywa się to pod hasłem „Czysta współdzielona i inteligentna mobilność – dzieląc się, dotrzesz dalej”.
W akcji uczestnicy 1700 miejscowości z całej Europy. Do pierwszej polskiej edycji włączyły się następujące: Bartoszyce, Braniewo, Gorlice, Ostrów Wielkopolski, Słupsk, Starachowice i Wadowice.

- Dziękuję Wszystkim, którzy w tym dniu zostawili auto przy domu i poruszali się pieszo, rowerem lub komunikacją miejską. - poinformował Prezydent Miasta Marek Materek - Wszystkie osoby legitymujące się dowodem rejestracyjnym swojego pojazdu jeździły 19 września komunikacją miejską bezpłatnie.

 

Autor: Iwona Tamiołło
rzecznikprasowy@starachowice.eu

Szybki kontakt:

Miejski Zakład Komunikacyjny
ul. Radomska 53
27-200 Starachowice

Tel: 41 272 14 20
Fax: 41 274-61-47

e-mail: sekretariat@mzk-starachowice.pl

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Akceptuję